Wiosna, chociaż trochę pokrętną drogą, najwyraźniej zmierza w naszą stronę. Już niedługo szarobure wciąż jeszcze drzewa pokryją się wspaniałym, białym, różowym i żółtym kwieciem. Powoli można zacząć tych kolorów wypatrywać, bo to właśnie na pierwszą połowę kwietnia przypada pora kwitnienia magnolii, śliw wiśniowych, forsycji, a także niepozornej przez pozostałą cześć roku śliwy tarniny. Jej drobne, jasne, oblepiające gałęzie kwiaty otwierają się jeszcze przed rozwojem liści. Te gęste, mocno cierniste zarośla w białej szacie malowniczo rysujące się na obrzeżach lasów stanowią jeden z najwspanialszych widoków, jakie oferuje wiosna. Do tego unoszący się w ich pobliżu intensywny zapach wprawiający w dobry nastrój. Owoce tarniny można jeść świeże, ale najlepiej sprawdzają się w charakterze dodatku do rozmaitych soków, kompotów, dżemów, syropów i, co dobitnie potwierdza sierakowska Śliwa z Tarniną, wódek.

Dwór Sieraków Śliwa z Tarniną jest jedną z najbardziej utytułowanych wódek w kolekcji, szczycącą się 98 punktami zdobytymi podczas ubiegłorocznego konkursu IWSC i złotym medalem Gold Outstanding. Ten doskonały, szlachetny alkohol o wspaniałym bukiecie, w którym wyraźnie wyczuć można aromaty śliwek, brzoskwiń i miodu oraz intrygującym, lekko zadziornym za sprawą maceratu na tarninie właśnie, smaku aż prosi się, by spróbować go koniecznie o tej porze roku, z widokiem na przepięknie kwitnące śliwy i tarninę. A jak ktoś raz zagustuje w tej fantastycznej, zamkniętej w butelce mozaice zapachów i smaków, na pewno zechce ją mieć pod ręką także o innych porach roku. Wszak Śliwa z Tarniną sprawdza się wybornie również jesienią i zimą, skutecznie przywołując wspomnienie obsypanych białym i różowym kwieciem krzewów i drzew.

Śliwa z Tarniną dostępna jest w butelkach 500 ml i 700 ml, a także w eleganckim opakowaniu sprawiającym, że może stać się wymarzonym prezentem.

 

logo

Strona przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich.
Zawiera między innymi opisy napojów alkoholowych oferowanych przez Dom Wina Sp. z o. o.

Czy masz ukończone 18 lat?

* Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na przedstawienie treści dotyczących produktów alkoholowych
(W przypadku braku zgody lub braku pełnoletności, prosimy o kliknięcie "NIE")