Kolekcja wódek opatrzonych wizerunkiem Dworu Sieraków jest wyjątkowa pod wieloma względami. Są to produkty rzemieślnicze, tzn. wytwarzane w limitowanych ilościach według unikatowych, zastrzeżonych receptur związanych z historią sierakowskiego dworu...

Dwór Sieraków położony na malowniczym Pogórzu Wielickim koło Krakowa był kiedyś centrum ziemskiego majątku. W takich miejscach przez wieki działały gorzelnie, produkując wódki ze zbóż, owoców i ziół. Do tej tradycji nawiązuje marka Dwór Sieraków. Spirytualia są zestawiane z najwyższej jakości destylatów oraz maceratów i nalewów wyrabianych według starych metod. Wiele etapów produkcji odbywa się ręcznie, a niektóre składniki mają lokalny rodowód.

Złożoność smaków sprawia, że wódki z Sierakowa idealnie nadają się do degustacji, ambitnego foodpairingu oraz koktajli.

Dziś w Dworze Sieraków mieści się stylowy, czterogwiazdkowy hotel i restauracja. Można tu odpocząć, zjeść posiłek w restauracji z certyfikatem slow food oraz skosztować naszych wódek na specjalnej degustacji.

Superior

Ta gatunkowa wódka powstaje w oparciu o starą, małopolską recepturę związaną z obszarem sierakowskiego majątku.

Whisky 1855

Whisky Dwór Sieraków 1855 powstała z destylatów jęczmiennego, kukurydzianego i żytniego poddanych starzeniu przez 36 miesięcy w starannie wybranych beczkach dębowych.

Czarny Bez

To słodka wódka deserowa o burgundowej barwie oraz wyrazistym smaku i aromacie. Wódka zwana bzówką od wieków gościła na dworskim stole jako eliksir na jesienne i zimowe dni.

Jarzębiak

Sierakowski Jarzębiak skomponowany jest na bazie spirytusu żytniego oraz nalewów na przemrożoną i suszoną jarzębinę, z dodatkiem destylatów owocowych.

logo

Strona przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich.
Zawiera między innymi opisy napojów alkoholowych oferowanych przez Dom Wina Sp. z o. o.

Czy masz ukończone 18 lat?

* Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na przedstawienie treści dotyczących produktów alkoholowych
(W przypadku braku zgody lub braku pełnoletności, prosimy o kliknięcie "NIE")