Ponad 100 osób związanych zawodowo ze sprzedażą alkoholu przyjechało 17 stycznia 2019 do Sierakowa na III Festiwal Wódki Dwór Sieraków. Wśród gości znaleźli się właściciele, menadżerowie i pracownicy sklepów specjalistycznych, hurtowni, restauracji, hoteli i barów.

Wszystkich łączy Wódka Dwór Sieraków, którą nie tylko mają w swojej ofercie, ale również aktywnie promują i osiągają doskonałe wyniki w sprzedaży.

Spotkanie było podzielone na dwie części – pierwsza konferencyjna była poświęcona analizie rynku produktów alkoholowych i trendom konsumenckim. Wnikliwy opis tej sytuacji przedstawił gościom prezes Grupy Dom Wina Paweł Gąsiorek. Kolejny wykład na temat różnic pomiędzy spirytualiami przemysłowymi i rzemieślniczymi wygłosił dr Pawła Śliwa, konsultant technologiczny Wódki Dwór Sieraków.{endColumns}

W drugiej części festiwalu gościliśmy 4 szefów kuchni z czterech znakomitych restauracji: Karola Sankowskiego z Restauracji Przystań-Marina, Mariusza Bizuba z Restauracji Zakopiańska w Zakopanem, Kamila Kędzierskiego z Bocca Bar z Warszawy oraz Janusza Fica, szefa kuchni Hotelu Dwór Sieraków. Ich zadaniem było przygotowanie przystawek do wódek z Sierakowa, a następnie zaprezentowanie ich i degustacja z publicznością. Produkty, z których wykonano przystawki zostały ufundowane przez sieć Makro Cash&Carry.

W prezentacji swoich pomysłów kulinarnych pomagali przydzieleni szefom komentatorzy: Wojciech Giebuta, Anna Nowakowska, Justyna Korn-Suchocka i Mikołaj Rey. W ciągu 2 godzin goście zdegustowali 8 wódek do 8 zakąsek, co łącznie przełożyło się na 800 kieliszków i 800 próbek.

Nagroda Kryształowej Karafki jest przyznawanym od 2017 r. wyróżnieniem i zachętą dla tych, którzy w mijającym roku włożyli najwięcej wysiłku w promowanie wódki jako części polskiego dziedzictwa kulinarnego. Fundatorem wyróżnienia jest prezes Grupy Dom Wina Paweł Gąsiorek , który corocznie wręcza karafki na Festiwalu Wódki Dwór Sieraków. Patronem medialnym nagrody jest miesięcznik Czas Wina.

Karafki przyznawane są w 5 kategoriach.

Za osiągnięcia w roku 2018 nagrodzono:

  • Sklep Roku – Świat konesera z Bielska-Białej oraz Regionalne Alkohole z Krakowa
  • Restauracja Roku – Browar Złoty Pies z Wrocławia
  • Sieć Roku – Hotele Diament
  • Ambasador Roku – Dom Wódki z Warszawy
  • Debiut Roku – Firma Handlowa Gajewczyk ze Zduńskiej Woli

 

logo

Strona przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich.
Zawiera między innymi opisy napojów alkoholowych oferowanych przez Dom Wina Sp. z o. o.

Czy masz ukończone 18 lat?

* Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na przedstawienie treści dotyczących produktów alkoholowych
(W przypadku braku zgody lub braku pełnoletności, prosimy o kliknięcie "NIE")