Dwór Sieraków położony na malowniczym Pogórzu Wielickim koło Krakowa był kiedyś centrum ziemskiego majątku. W takich miejscach przez wieki działały gorzelnie, produkując wódki ze zbóż, owoców i ziół. Do tej tradycji nawiązuje marka Dwór Sieraków. Spirytualia są zestawiane z najwyższej jakości destylatów oraz maceratów i nalewów wyrabianych według starych metod. Wiele etapów produkcji odbywa się ręcznie, a niektóre składniki mają lokalny rodowód.

Dziś w Dworze Sieraków mieści się stylowy, czterogwiazdkowy hotel i restauracja.
Można tu odpocząć, zjeść posiłek w restauracji z certyfikatem slow food oraz skosztować naszych wódek na specjalnej degustacji.

Palona Château Kirwan Cask Finished

Druga francuska odsłona Palonej Dwór Sieraków

Powstaje z destylatów z pszenicy, kukurydzy i słodu jęczmiennego. Pierwsze trzy lata życia alkohol spędza w beczkach z białego dębu amerykańskiego, aby nabrać dojrzałości i typowego dla siebie stylu.
Zawdzięcza swój charakter 14 miesiącom leżakowania w beczkach z dębu francuskiego po winach z Château Kirwan Margaux Grand Cru Classé.
Powstała na bazie destylatu z ziaren zbóż – pszenicy, pszenżyta i kukurydzy oraz słodu jęczmiennego.
Prezentowana Palona jesienią 2023 została o mocy 52% rozlana do 1365 butelek o pojemności 0,7l, z których każda jest indywidualnie numerowana.
Drobne różnice w strukturze drewna, ilości wlanego destylatu i czasu, na jak długo trafił do beczek sprawiają, że partie różnią się od siebie.
Dostępna w butelkach 0,7 l

Kolekcja Wódek Dwór Sieraków

Kolekcja wódek opatrzonych wizerunkiem Dworu Sieraków jest wyjątkowa pod wieloma względami.
Są to produkty rzemieślnicze, wytwarzane w limitowanych ilościach według unikatowych, zastrzeżonych receptur związanych z historią sierakowskiego Dworu.
Spirytualia są zestawiane z najwyższej jakości destylatów oraz maceratów i nalewów wyrabianych według starych metod.
Wiele etapów produkcji odbywa się ręcznie, a niektóre składniki mają lokalny rodowód.
Złożoność smaków sprawia, że wódki z Sierakowa idealnie nadają się do degustacji, ambitnego łączenia z potrawami oraz tworzenia koktajli.

Jarzębiak powraca!

Odpowiadając na Państwa zapotrzebowanie z radością prezentujemy powracający do naszej oferty znany i ceniony Jarzębiak.

Nagrody Warsaw Spirits Competition przyznane!

Dobre wieści napłynęły do nas po szóstej już edycji Warsaw Spirits Competition – największego konkursu poświęconego alkoholom nie tylko w naszym kraju, ale całej Europie Środkowej.

Nagrody i wyróżnienia

Nasze wódki zdobywają nagrody na międzynarodowych konkursach

Zabytkowe budynki mają swoje legendy, Dwór Sieraków też ma taką. Dawno temu żyła w nim piękna dziewczyna o imieniu Wanda. Kochała naturę. Uwielbiała zbierać zioła, polne kwiaty, dzikie owoce z drzew i krzewów. Legenda głosi, że potrafiła robić nalewki i destylaty, które miały moc uzdrawiania, a może nawet zapewniały wieczne życie. Mijały wieki, ludzie rodzili się i umierali. Postać podobną do Wandy widywano we Dworze i okolicach. Tak jest do dzisiaj, czasem, gdy zapada zmierzch, tajemnicza postać młodej kobiety pojawia się miedzy drzewami w sierakowskim parku.

logo

Strona przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich.
Zawiera między innymi opisy napojów alkoholowych oferowanych przez Dom Wina Sp. z o. o.

Czy masz ukończone 18 lat?

* Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na przedstawienie treści dotyczących produktów alkoholowych
(W przypadku braku zgody lub braku pełnoletności, prosimy o kliknięcie "NIE")