facebook


znów na podium

24 lipca 2018 komisja konkursu International Wine & Spirit Competition w Londynie ogłosiła zwycięzców. Wśród najlepszych win i alkoholi mocnych świata znalazły się aż trzy wódki z kolekcji Dwór Sieraków: Superior, Ziemniak Kosher oraz Pieprzowa. Wszystkie 3 otrzymały srebrne medale. Sędziowie przyznali im w notach od 80 do 85,9 punktów i opis fine example, excellent quality.Polską Wódką Roku 2018

Poland Vodka of the Year – to tytuł który wraz ze srebrnym medalem otrzymała Wódka Dwór Sieraków Superior na 9. Annual New York International Spirits Competition 2018 (NYISC), który odbył się na Manhattanie w Nowym Jorku (USA).Turniej odbywa się corocznie w ramach International Beverage Competition Series, czyli cyklu konkursów organizowanych w Berlinie, Nowym Yorku, Melbourne i Azji, na których oceniane są piwa, wina i spirytualia. Każdy rodzaj alkoholu ma swój własny konkurs. Tym, co wyróżnia turniej, jest skład panelu sędziowskiego w którym znajdują wyłącznie pracownicy branży alkoholowej jak: sommelierzy, menadżerowie restauracji, dystrybutorzy i importerzy. Oceniają oni produkty pod kątem tego, czy poleciliby je swoim klientom, czy chcieliby je mieć w swojej ofercie. Dla nagrodzonego producenta to niezwykle cenna informacja zwrotna.

W konkursie oceniano 600 alkoholi mocnych z 29 krajów świata w ponad 60 kategoriach. Wszystkie degustacje prowadzone są w ciemno.

Obie nagrody potwierdzają coś, co my wiedzieliśmy już od dawna – marka wódek Dwór Sieraków, choć trwale osadzona w polskiej tradycji, świetnie wpasowuje się w gusta szerszej, międzynarodowej klienteli, nie tracąc jednocześnie swojego regionalnego charakteru. Oby tak dalej!


na podium w Londynie

Dom Wina na konkursie International Wine and Spirit Competition 2015 w Londynie otrzymał: srebrny medal dla Wódki Z Czarnego Bzu Dwór Sieraków oraz dwa brązowe dla Wódki Dwór Sieraków Superior i Wódki Pieprzowej Dwór Sieraków.Dom Wina Sp. z o.o., właściciel polskiej marki Wódka Dwór Sieraków z radością zawiadamia, że nasze produkty z serii Wódka Dwór Sieraków otrzymały medale na International Wine and Spirit Competition (IWSC) 2015 w Londynie. Konkurs organizowany od 1969 roku ma opinię najbardziej prestiżowej imprezy tego typu na świecie.

Nagroda otrzymana w tym konkursie jest uznawana za jedno z najwyższych wyróżnień w przemyśle winiarskim i spirytusowym. Proces sędziowania w konkursie jest wyjątkowy, składa się z dwóch faz.
W pierwszej eksperci dokonują degustacji w ciemno. Następnie najlepsze z alkoholi poddawane są kolejnej analizie technicznej zanim zostaną ogłoszone wyniki.

Wyróżnienie, jakie wódki otrzymały w londyńskim konkursie jest obiektywnym potwierdzeniem ich jakości i uznania na światowych rynkach.