facebook

Dwór Sieraków...

Sierakowski majątek liczy sobie ponad 600 lat historii. Bardzo długo był siedzibą ziemiańską przez pewien czas powiązaną z Kopalnią Soli w Wieliczce jako rezydencja żupnika. Jego dzieje splatały się historią Polski, dzieląc jej dramatyczne losy. Obecny neoklasyczny budynek pochodzi z roku 1847. Odrestaurowany oferuje 4-gwiazdkowy standard połączony z klimatem tradycyjnej ziemiańskiej rezydencji. 30 pokoi urządzonych jest w stylu angielskim.

Budynek otula stary dębowy park, gwarantując jego gościom niczym niezakłóconą ciszę i spokój. Okoliczne pola, łąki, sady i lasy dostarczają naturalnych, ekologicznie nieskażonych produktów do dworskiej kuchni, gdzie kultywuje się polskie tradycje połączone z nowoczesnym stylem międzynarodowym. Restauracja posiada rekomendację Slow Food Polska oraz od czterech lat jest wyróżniana przez przewodnik kulinarny Gault&Millau. Specjalnym miejscem jest piwnica, z największą w Małopolsce kolekcją win. Każdy gość może wybrać wino do posiłku spośród 404 etykiet.

Jak w każdym historycznym dworze znajdują się w nim ślady życiowych wędrówek gospodarzy utrwalone w obrazach, rycinach, zdjęciach i meblach wypełniających to miejsce.


Z Dworu Sieraków wszędzie jest blisko. W kwadrans można dojechać do Kopalni Soli w Wieliczce, w dwadzieścia minut do stacji narciarskiej w Myślenicach, w pół godziny dostaniemy się do centrum Krakowa, a trochę ponad godzinę zajmie nam podróż do Zakopanego. W Sierakowie nie ma się jak nudzić. Okolica jest pełna doskonałych tras rowerowych i spacerowych dla miłośników nordic walking. Miłośnicy golfa mogą pograć w odległym o 15 km Royal Krakow Golf & Country Club w Ochmanowie. Zimą można do woli jeździć na nartach w jednej z okolicznych stacji.

Dojazd do Krakowa jest bardzo łatwy dzięki Małopolskiej Kolei Aglomeracyjnej. Nowoczesny pociąg z Wieliczki jedzie do stacji Kraków Główny ok 20 minut.

zaprasza

dworsierakow.pl


Restauracja Dworu Sieraków jako pierwsza w Małopolsce otrzymała rekomendację organizacji Slow Food Polska.